Mera Bamsegympa

Artikel-ID: GYM0506

300 SEK

Varav. moms: (16.98 SEK)
Mera Bamsegympa är ett komplement till andra Bamsegympamaterial. I häftet hittar du danser, fler lekar, banor, ramsor och roliga övningar. Mera Bamsegympa består av flera olika delar som du som ledare kan använda på en mängd olika sätt. Du kan med de olika delarna komplettera andra Bamsegympa-pass som du tidigare använt dig av eller sätta samman genom att plocka övningar från häftet.
Bamsegympa för barn tre till sex år är rolig, allsidig motorisk träning där barnen får prova på olika sätt att använda kropp och knopp. Att ha kul , i lek och rörelse tillsammans med kompisar, att krypa, åla, rulla och kanske uppleva lyckan i att göra sin första kullerbytta - det är Bamsegympa!
Paketet innehåller: 1 x Häfte 1 x CD med musik 1 x Rörelsekort