Bamsegympa Grund

Artikel-ID: GYM0618

550 SEK

Varav. moms: (110 SEK)
Barn ska få uppleva glädjen i att röra på sig. Ge alla barn möjlighet till lustfylld rörelse och känslan av att lyckas. I materialet Bamsegympa finner ni roliga gymnastikövningar och lekar som ger en god motorisk och gymnastisk grund. Programmet passar för barngympagrupper tre till sex år och för familjegymnastik.
Bamsegympa för barn är rolig, allsidig motorisk träning där barnen får prova på olika sätt att använda kropp och knopp. Att ha kul, i lek och rörelse tillsammans med kompisar, att krypa, åla, rulla och kanske uppleva lyckan i att göra sin första kullerbytta - det är Bamsegympa!
Paketet innehåller: 1 x Välkommen till Bamsegympa häfte 1 x Bamsegympa CD 1 x A4-kort med figurer + rörelseuppdrag 1x Affisch 1x Ballongboll
Nu ingår även: 1x Mera Bamsegympa 1x Ännu mera Bamsegympa

1 x Välkommen till bamsegympa, häfte
1 x Ballongboll
1 x A4 kort med figurer + rörelseuppdrag
1 x Affisch, Bamse
1 x Bamsegympa CD
1 x Mera Bamsegympa
1 x Ännu Mera Bamsegympa
1 x Sjalar, 24 st